معرفی کتاب

کتاب طب الرضا

کتاب طب الرضا

کتاب: طب الرضا(ع)

نویسنده: جمعی از راویان


درباره کتاب:

رساله ذهبیه امام رضا ع مجموعه بیانات ارزشمند علمی و پزشکی امام است که در آن با شرح خواص اغذیه و اشربه، راهکارهای بهزیستی و بهداشت و سلامت را به انسان می‌آموزد و تکنیک‌های مقابله با بیماری‌ها و آسیب‌های روحی و روانی را مورد توجه و نقد و بررسی قرار می‌دهد. این رساله با اهمیت پزشکی، به درخواست مأمون خلیفه عباسی، توسط امام تقریر و تحریر شده است که امام، آن را بزرگوارانه ظاهراً خطاب به مأمون تقریر فرموده؛ اما در متن بیانات، افاضات جنبه‌ی خطاب عمومی داشته و از مفاد آن شمیم افادات همگانی به مشام می‌رسد، بخشی از آن رساله‌ی گرانمایه به بحث درباره‌ی اهمیت حیاتی حجامت و فصد(شکافتن رگ بیمار) پرداخته و این راهکار حیات‌بخش را درمانگر بسیاری از بیماری‌های لاعلاج رقم زده است. اهمیت و تأثیر اعجاب‌آور این اثر گوهربار به قدری بود که مأمون را بر آن داشت تا دستور دهد آن را با آب طلا بنویسند.


دانلود کتاب طب الرضا (ع)

کتاب بی بی یون اثر مرحوم حسین پناهی

کتاب بی بی یون

اثر: مرحوم حسین پناهی

من حسینم , پناهی ام
خودمو می بینم
خودمو می شنفم
تا هستم جهان ارثیه بابامه.
سلاماش و همه عشقاش و همه درداش , تنهائیاش
وقتی هم نبودم مال شما.
اگه دوست داری با من ببین , یا بذار باهات ببینم
با من بگو یا بذار باهات بگم
سلامامونو , عشقامونو , دردامونو , تنهائیامونو


دانلود کتاب بی بی یون اثر مرحوم حسین پناهی

کتاب بی بی یون اثر مرحوم حسین پناهی
کتاب پدر مادر ما متهمیم اثر دکتر علی شریعتی

کتاب پدر مادر ما متهمیم اثر دکتر علی شریعتی

کتاب پدر مادر ما متهمیم

اثر: دکتر علی شریعتی

کتاب پدر مادر ما متهمیم به تاریخ انتشار ۱۳۵۰ ازمجموعه سخنرانیهای دکتر علی شریعتی در حسینیه ارشاد است.
موضوع این کتاب بشارت و انذار است؛
دکتر شریعتی در این سخنرانی سعی دارد عمق فاجعه ی دین ستیزی را نشان دهد و البته ریشه ی آن را در سطحی نگری قشر متدین جامعه می داند.
او جامعه را به چند دسته تقسیم می کند جامعه ی سنتی متدیّن ، جامعه ی روشنفکر و جامعه ای که میان این دو سرگردان است. از نظر ایشان جامعه ی سنّتی متدیّن جامعه ای است که همه ی دغدغه ی آن انجام عبادات است و همین که همین ها را رعایت کند و اطرافیانش یز رعایت کنند خیالش جمع است.
و جامعه ی روشنفکر را در تقابل کامل با جامعه ی سنتی متدین می داند و اعتقاد دارد که این دو گروه تمام مدت با یکدیگر مشغول نزاعند بدون اینکه بدانند چه چیز را تکفیر می کنند... تمام ناله ی دکتر در این مجال از تعصبات کور و بی پایه و اساس است.

دانلود کتاب پدر مادر ما متهمیم اثر دکتر علی شریعتیکتاب الف اثر پائولوکوئلیو

کتاب الف

اثر: پائولوکوئلیو

پائولو کوئلیو، نویسنده معاصر برزیلی است که آثار او از پر‌فروش‌ترین کتاب‌های دنیا قرار گرفته است. وی پس از عمری سرگردانی در بحران‌های روحی و روانی، سرانجام تحت تأثیر عرفان‌ سرخ‌پوستی و فرقة رام، زندگی جدیدی را تجربه کرد. وی در نوشته‌های خود، که غالباً در قالب رمان عرضه شده‌اند، سعی نموده نوع تجربه جدید زندگی خود را به خوانندگان آثارش القاء کند.
بازخوانی رمان‌های وی و بررسی مبانی نظری شیوه زندگی مطرح شده از سوی وی، کاری دشوار ولی بایسته است. باید اعتراف کرد تکه‌گویی‌هایی که از مبانی او شده، راه را برای فهم مبانی وی میسر نمی‌کند. بی‌شک اگر منظومه‌ای نظام‌مند و جامع از اندیشه‌های او، با استناد مناسب به آثار وی ارائه شود، راه فهم و نقد این اندیشة‌ وارداتی برای نسل جوان آسان خواهد شد. برای تحقیق در این موضوع، مهم‌ترین گام خواندن همة آثار پائولو کوئلیو بود.
در این زمینه، همه کتاب‌های وی به دقت مطالعه شد و با فیش برداری دقیق، مجموعه آموزه‌های او در مورد خداشناسی و انسان‌شناسی طبقه‌بندی شد. این مقاله، بر اساس نظرات و کلمات پائولو در این زمینه تدوین شده است، نه بر اساس همه بحث‌های خداشناسانه و انسان‌شناسانه وی. چه‌بسا در این دو موضوع، بحث‌های مهمی وجود داشته باشد که پائولو اصلاً به آنها اشاره نکرده باشد. در واقع، آنچه برای ما در این نوشتار مهم است، پائولوشناسی است، نه انسان‌شناسی و یا خداشناسی.

دانلود کتاب الف اثر پائولوکوئلیو

کتاب الف اثر پائولوکوئلیو
مجموعه ۱۴ جلدی آشنایی با قرآن اثر استاد مرتضی مطهری

مجموعه ۱۴ جلدی آشنایی با قرآن اثر استاد مرتضی مطهری

مجموعه ۱۴ جلدی آشنایی با قرآن

 اثر: استاد مرتضی مطهری

«مجموعه آثار استاد شهید مطهری»، دربردارنده مجموعه تالیفات و متن سخنرانی‌های شهید مرتضی مطهری ، به زبان فارسی می‌باشد که شورای نظارت بر نشر آثار ایشان، از سال ۱۳۶۸ ش به بعد، شروع به تهیه و تدوین آنها کرده است.گردآورندگان معتقدند که مناسب‌ترین آثار از نظر صحت، غنای محتوا، شیوایی بیان و پرداختن به شبهات القایی زمان برای معرفی مکتب اسلام، آثار استاد شهید مطهری می‌باشد، ازاین رو اقدام به تنظیم این مجموعه کرده‌اند.


دانلود مجموعه ۱۴ جلدی آشنایی با قرآنکتاب مدیر مدرسه اثر جلال آل احمد

کتاب مدیر مدرسه

اثر: جلال آل احمد

خلاصه:

راوی داستان که از آموزگاری به تنگ آمده است، برای آسودگی خود و داشتن درآمد بیشتر و بی دردسر به مدیری دبستان رو می آورد، بی آنکه بداند چه دردسرهایی در پی خواهد داشت."


دانلود کتاب مدیر مدرسه اثر جلال آل احمد
 

کتاب مدیر مدرسه اثر جلال آل احمد

Simple paragraph about Mehr Mandegar Charity

Unit 2, No 60, North Abozar St, Khaj-e Abdollah Ave
Tehran, Iran